Pralnia Starogard Gdański,
profesjonalnie i skutecznie!

Regulamin - Pralnia Wir

1. Pralnia przyjmuje do czyszczenia chemicznego garderobę posiadającą oznakowanie    fabryczne P lub A, wskazujące na sposób prania. Odzież nieposiadającą wyżej wymienionego oznakowania przyjmujemy na odpowiedzialność Klienta.

2. W przypadku konfekcji z plamami Klient powinien określić ich pochodzenie. W przypadku braku takiego wskazania lub wcześniejszych prób usunięcia plam we własnym zakresie pralnia nie odpowiada za ich nieusunięcie.

3. Pralnia nie gwarantuje w każdym przypadku całkowitego usunięcia plam z garderoby.

4. Opłata za usługę generalnie pobierana jest z góry. Wysokość opłat określa cennik pralni, w szczególnych przypadkach personel pralni.

5. Paragon (dowód przyjęcia garderoby do czyszczenia) jest dokumentem upoważniającym do odebrania odzieży.

6. Jakość wykonania usługi należy sprawdzić na miejscu w chwili odbioru przedmiotu zlecenia.

7. Na odpowiedzialność Klienta, czyścimy odzież ze wstawkami ze skóry lub tworzyw sztucznych, garderobę z aplikacjami wykonanymi z koralików i cekinów, odzież skórzaną oraz kurtki puchowe.

8. Pralnia nie ponosi odpowiedzialności za: guziki, klamry, poduszki naramienne, fliselinę, zamki błyskawiczne, ściągacze gumowe, napisy, hafty oraz szkody powstałe wskutek czyszczenia według niewłaściwej instrukcji zamieszczonej przez producenta odzieży.

9. W przypadku zaginięcia lub zniszczenia garderoby odszkodowanie dla Klienta stanowi kwotę odpowiadającą jej aktualnej wartości. Strony zgadzają się na oznaczenie wartości przez eksperta.

10. W przypadku nieodebrania garderoby w terminie 14 dni od daty wykonania usługi pobieramy opłatę składową w wysokości ceny usługi za każdy kolejny rozpoczęty miesiąc składowania. Po upływie 6 miesięcy garderobę przekazujemy na cele charytatywne.

11. Za rzeczy pozostawione w oddanej do czyszczenia garderobie pralnia nie ponosi odpowiedzialności.

12. Pralnia może odmówić wykonania zlecenia.